Pro některé lidi je až k nevíře,

kolik různých odlišných církví, které věří ve stejného Boha a Ježíše, existuje. Jen v Havířově to je například Apoštolská církev, Armáda Spásy, Křesťanský Sbor, Církev Bratrská a řada dalších, které mi spočítají, že jsem je tu nevyjmenoval.

Každá místní církev je jiná, každá má jiné důrazy, zvyky, především jinou kulturu a hodnoty. Ale jednu věc by měly mít společnou, a to, že věří, že Ježíš Kristus vstal z mrtvých a že je naší jedinou nadějí pro spásu a vyplatí se pro něj žít. Každá církev na to jde jinak. Ale každá se snaží dělat to, k čemu věří, že ji Bůh volá.

To, zda jsme to skutečně dělali, jednou bude hodnotit Bůh, není na nás, abychom se soudili navzájem.

Žádná církev není jediná pravá, protože nakonec se bude Bůh dívat zvlášť na naše srdce, a v téměř každé církvi jsou lidé, kteří to s Bohem nemyslí vážně. A téměř v každé jsou lidé, kteří s Bohem skutečně funkční vztah mají.

Církev je jako rodina. A u nás v městě je takových rodin několik, jak jsem už psal výše, a každý, kdo chce jít za Bohem a chce následovat Ježíše, si může vybrat jednu z nich.

Proč si myslíme, že jsme nejlepší?

Protože si to myslí každý. Každý dělá všechno tak, jak si myslí, že to je nejlépe. Kdybychom si mysleli, že nějaká jiná církev funguje lépe, tak bychom začali být jako ona. A kdykoli to vidíme, tak se tím inspirujeme. Každý dělá to, co považuje za nejlepší. Děláme církev, o které si myslíme, že je nejlepší pro lidi, kteří chceme, aby do ní chodili.

Chceme, aby lidé, kterým řekneme o Ježíši, žili život s Bohem v církvi. Nejvíce v naší církvi (protože se to snažíme dělat, jak věříme, že to nejlépe jde), ale klidně v jakékoli jiné, pokud tam budou vedeni za Bohem. Do vztahu s ním a do zdravých vztahů s ostatními křesťany.

K tomu se nabízí otázka; Jak poznám, která církev je pro mě ta nejlepší, ta nejsprávnější?

To je vcelku jednoduchá a současně nesmírně těžká otázka.

Je to ta církev, která následuje Ježíše, podle Biblických principů, které v Bibli můžeme všichni vidět. Jsou to lidé, kterým na Tobě záleží, kteří Tě mají upřímně rádi, a jsi pro ně důležitější, než jejich vlastní zvyky a tradice. Lidé, kteří se budou snažit Ti pomoct dostat se o krok blíž k Bohu. A to všechno proto, že mají rádi Ježíše, jsou si vědomi toho, co pro nás udělal, a snaží se odrážet jeho charakter.

Jednoduché a složité, že? :-)

Každý musíme někdy hledat a zkoušet a kdo hledá, ten nakonec najde.

 

Ondřej Szturc

Share Button